Urządzenie do naleśników: dlaczego jest potrzebne i jak je wybrać?

Słodkie, puszyste, jeszcze gorące naleśniki z owocami, jogurtem, polane syropem klonowym lub dużą porcją bitej śmietany, posypane cynamonem lub cukrem waniliowym... Czy Ty też czujesz ten weekendowy komfort poranka? Odpowiednia naleśnikarka sprawi, że przygotowanie tego kultowego śniadania będzie o wiele łatwiejsze. Jak wybrać odpowiednią patelnię do naleśników i dlaczego zdecydowanie nie powinno jej zabraknąć w Twoim kuchennym arsenale? Z naszym przewodnikiem na pewno się nie pomylisz.


1. dlaczego specjalna patelnia do naleśników?

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ NALEŚNIKARKĘ

  • Naleśniki będą podobne do siebie w porównaniu do przygotowywania ich na tradycyjnej patelni i można z łatwością przygotować kilka naraz.
  • Dzięki nieprzywierającej powierzchni zawsze możesz być pewien doskonałego rezultatu bez przypalania.
  • Kulina wybiera dla Ciebie marki, które wykorzystują bezpieczne dla zdrowia materiały, aby promować najlepsze doznania smakowe i zachować wspaniałe właściwości przez wiele lat.
  • Wszechstronne zastosowanie: nie musisz tylko robić naleśników na patelni do naleśników, możesz również użyć jej do doskonałych ogonów, placków ziemniaczanych, a nawet małych omletów.
  • Uśmiechy na twarzach dzieci będą jeszcze większe dzięki naleśnikom z uśmiechniętymi buźkami.

Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy chcesz powspominać swoje beztroskie lata, patelnia do naleśników jest niezbędna w Twojej kuchni. Jeśli chcesz osiągnąć perfekcję, zamiast zwykłej patelniwysokiej jakości naleśnikarka gwarantuje doskonały wygląd i smak przygotowywanych przysmaków, a także znacznie przyspiesza i ułatwia gotowanie.





NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM PATELNI

  • Rodzaj płyty grzewczej - gotujesz na gazie, ceramice czy indukcji? Upewnij się, że patelnia będzie pasować do Twojej kuchenki.
  • Zastosowane materiały - stalowa patelnia będzie służyć przez lata, tytanowa jest lekka i prawie nie wymaga konserwacji, a aluminiowa będzie gorąca w mgnieniu oka.
  • Nieprzywierająca - jeśli nie chcesz skończyć z kawałkami podartego ciasta zamiast dobrze wyglądających bochenków, zawsze wybieraj wysokiej jakości patelnię z nieprzywierającą powierzchnią.
  • Rozmiar - możesz wybierać spośród szerokiej gamy patelni o różnych rozmiarach, które mogą z łatwością przygotować do siedmiu naleśników jednocześnie, a specjalnością są patelnie poffertjes, które pozwalają przygotować do 30 mini naleśników jednocześnie.

Najlepsze patelnie do naleśników według opinii klientów

2. Jaki materiał wybrać?

Żeliwo, tytan, stal czy aluminium - wybór odpowiedniego materiału nie zawsze jest łatwy.patelnia wykonana. Warto zatem wiedzieć, czym różnią się stosowane materiały pod względem właściwości, aby zawsze być jak najbardziej zadowolonym z rezultatu.


Ocelové pánvičky na lívance

Stalowe patelnie do naleśników

Stal wyróżnia się przede wszystkim odpornością i zdolnością do dość równomiernego przewodzenia ciepła. Przy odpowiednim użytkowaniu i konserwacjistalowa patelnia do naleśników Twój pomocnik na całe życie.

Prawidłowo wypal stal przed pierwszym użyciem i wiedz, że z każdym kolejnym użyciem właściwości stali poprawiają się, a patelnia nabiera naturalnych właściwości nieprzywierających bez dodawania chemikaliów do powierzchni. Dodatkowo, daje ci to kolejny świetny powód, aby cieszyć się grzesznie dobrymi frytkami każdego dnia - pomagasz swojej patelni!

Zalety i wady stalowych żelazek do naleśników

Korzyści

  • Wysoka trwałość i wytrzymałość
  • Równomierne przewodzenie i zatrzymywanie ciepła
  • Naturalna nieprzywierająca powłoka, , która z czasem staje się coraz lepsza
  • Nadaje się również do indukcji - stal może być używana na każdym typie płyty grzewczej
  • Długa żywotność - stalowa patelnia (jak dobre wino) nie starzeje się, ale dojrzewa

Wady

  • Można prać tylko ręcznie, stalowa pętla boli
  • W przypadku niewystarczającej konserwacji może rdzewieć

Aluminiowe formy do naleśników

Solidne aluminiowe patelnie do naleśników mają doskonałe właściwości przewodzące, szybko się nagrzewają i dobrze przewodzą ciepło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.

Ale ponieważ aluminium samo w sobie nie radzi sobie dobrze z jedzeniem, aluminiowe patelnie są wyposażone w nieprzywierającą warstwę wierzchnią, aby zapewnić, że przewracanie naleśników nie będzie koszmarem.Aluminiowe formy do naleśników są również lekkie i łatwe w obsłudze.

Nadpis blok s obrázkem VPRAVO

Zalety i wady patelni aluminiowych

Korzyści

  • Niska waga - komfort obsługi
  • Nadaje się również do indukcji - może być używany na płycie indukcyjnej
  • Jednolite przewodzenie ciepła na całym obszarze
  • Krótszy czas rozgrzewki - aluminium jest gotowe do działania w każdej chwili
  • Bardziej przystępne w porównaniu do innych materiałów

Wady

  • Większa podatność na zarysowania warstwy nieprzylepne
  • Tanie modele mogą z czasem stać się tańsze.odkształcać się i zginać


Litinové pánve na lívance

Żeliwne patelnie do naleśników

Żeliwne naczynia staną się nieśmiertelnym elementem każdej dobrej kuchni. Jest ciężkie, solidne i bez problemu wytrzyma nawet naprawdę ekstremalne warunki.

Patelni żeliwnej można używać na gazie, elektryczności i indukcji, a nawet nie trzeba się martwić o umieszczenie jej na otwartym ogniu lub grillu. A jeśli któregoś dnia przypadkowo przejadły ci się naleśniki (na co nie liczymy), możesz nawet użyć żeliwnej patelni w samoobronie koniecznej lub jako narzędzia fitness.

Zalety i wady patelni żeliwnych

Korzyści

  • Będzie służyć przez kolejne pokolenia- Żeliwo jest praktycznie niezniszczalne
  • Doskonałe właściwości termiczne - ciepło utrzymuje się przez długi czas, a dzięki grubym ściankom i dnu doskonale równomiernie przewodzi ciepło.
  • Częściowa nieprzywieralność - potrzebna jest niewielka ilość tłuszczu, ale wraz z użytkowaniem nieprzywieralność nieznacznie wzrasta.

Wady

  • Skłonność do rdzewienia - Żeliwo nie jest przyjacielem wody, dlatego należy je natychmiast dokładnie wysuszyć i unikać mycia w zmywarce.
  • Większa waga - z ręką na sercu, to nie będzie jak majstrowanie przy kartce papieru.


3. Główne kryteria wyboru naleśnikarki

Okej, teraz już pewnie domyślasz się, że naleśnikarka zasługuje na miejsce w Twojej kuchni. Jakimi złotymi zasadami należy się kierować przy jej wyborze?


3.1 Brak przyczepności!

Podarte naleśniki i przypalone kawałki ciasta? Nie do przyjęcia! Kupujesz specjalną patelnię tylko po to, aby uzyskać efekt idealnie okrągłe, puszyste naleśniki. Nie lekceważ swoich wymagań i poszukaj patelni, która nie zepsuje Twoich wysiłków kulinarnych.

  • Jak wspomnieliśmy powyżej, patelnia stalowa uzyska naturalnie nieprzywierającą powierzchnię po odpowiednim wypaleniu i każdym kolejnym użyciu.
  • Jeśli nie chcesz czekać, możesz sięgnąć po wysokiej jakości patelnię do naleśników wykonaną z aluminium z powłoką nieprzywierającą, która gwarantuje rezultat bez przypalania, ale jest bardziej podatna na zarysowania.
  • Z drugiej strony, żeliwna patelnia przetrwa pokolenia, ale jej właściwości nieprzywierające często trzeba wzmocnić odrobiną tłuszczu.

Nepřilnavost

Nasza rada:
"Nie wolno drapać" lub przybory do delikatnego gotowania
->
Image
Przybory kuchenne do wszystkich powierzchni
Wybierz spośród szerokiej gamy silikonowych, plastikowych i drewnianych patelni do gotowania, chochli, szpatułek lub łopatek, które nie uszkodzą powierzchni Twojej nowej patelni!

Wysokiej jakości obrotnice i szpatułki

Na velikosti záleží

3.2 Rozmiar ma znaczenie!

Na przykład, na patelni można przygotować 3 większe naleśniki, 7 mniejszych lub nawet 30 miniaturowych! To od Ciebie zależy, jaki rozmiar preferujesz.

Ale co tu dużo mówić, zużycie ciasta na patelnię i ogólne "bogactwo" na talerzu jest plus minus podobne i chodzi bardziej o estetykę i czysto subiektywne wrażenie. No i wreszcie chodzi o to, ilu chętnych zje swoją porcję.

3.3 Gotujesz na gazie, elektryczności lub indukcji? Upewnij się, że fritter pasuje do Twojej płyty!

  • Nie każda patelnia nadaje się do indukcji, dlatego należy zachować ostrożność i wybierać patelnie wykonane z materiałów ferromagnetycznych - stali nierdzewnej, żeliwa, stali itp.
  • Poza płytami indukcyjnymi nie musisz się tak bardzo martwić, większość naleśnikarzy radzi sobie z płytami gazowymi, ceramicznymi i elektrycznymi.

Elektřina nebo indukce?

Jeden dobry naleśnik wystarczy: postaw na zaufane marki

Na rynku istnieje niezliczona ilość producentów sprzętu kuchennego i wielu z nich oferuje patelnię. Poszczególne marki różnią się nie tylko ceną, ale i jakością. Jeśli szukasz sprzętu, którym będziesz mógł cieszyć się przez lata, to spodziewaj się nieco wyższej ceny, ale za to patelnia do naleśników odwdzięczy Ci się niezrównaną trwałością. W Kulina wybieramy sprawdzone marki, które sami kupujemy i używamy.

Image
Ale!
Patelnia do naleśników czy patelnia do naleśników?

Jeśli nie trzymasz się idealnego kształtu naleśników lub jeśli wolisz cienkie naleśniki i tylko od czasu do czasu pozwalasz sobie na naleśniki drożdżowe, spróbuj poszukać patelni do naleśników.

Specjalne patelnie do naleśników nie mają dzielonego dna, więc pozwalają na tworzenie dużych naleśników i omletów. Można jednak przygotowywać na nich także mniejsze naleśniki, choć trzeba liczyć się z tym, że ich kształt często nie będzie regularny, a ciasto może spływać z kawałków przy robieniu kilku naleśników jednocześnie.

Tak czy inaczej, żadna z tych specjalnych patelni nie zaginie w kuchni. Nasz szczegółowy przewodnik pomoże ci kupić patelnię do naleśników.

Nasza wskazówka
Czytaj także
->
Image
Patelnia do naleśników - doradca eksperta
Jeśli oprócz naleśników chcesz spróbować cienkich naleśników francuskich, w Twojej kuchni nie powinno zabraknąć specjalnej patelni do naleśników. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
FAQ
Często zadawane pytania, gdy marzysz o naleśnikach
Jaka jest różnica między naleśnikiem a naleśnikiem?
Naleśnik to cienki, większy placek wykonany z ciasta składającego się z mąki, mleka i jajek. Naleśnik ma mniejszą średnicę i jest bardziej puszysty niż naleśnik, co wynika z użycia drożdży lub proszku do pieczenia.
Jakiego rodzaju mąki używa się do robienia naleśników?
Można użyć zarówno zwykłej, jak i półgrubej mąki, odpowiednia jest również mąka jęczmienna. Ciasto wykonane z mąki zwykłej i jęczmiennej będzie się lepiej rozprowadzać, podczas gdy mąka półgruboziarnista będzie mniej grudkowata.
Jak zrobić naleśniki bez drożdży?
Obiecałeś swoim bliskim naleśniki na śniadanie, ale niedzielny budzik zawiódł i nie masz czasu na ciasto drożdżowe? Nieważne, użyj proszku do pieczenia. Ma on znajomy drożdżowy posmak, ale można go łatwo wyeliminować, zastępując część mleka w cieście sfermentowanym produktem mlecznym - na przykład jogurtem lub kefirem.
Dlaczego naleśniki się przypalają?
Jeśli placki przywierają do dna patelni, można spróbować dodać odrobinę tłuszczu do samego ciasta (dobrze sprawdza się masło lub olej słonecznikowy, rzepakowy lub kokosowy). Jednak nawet najlepsze ciasto nie zdziała cudów, jeśli nie masz odpowiedniej patelni do naleśników z nieprzywierającą powierzchnią i idealnie płaskim dnem.
Kiedy odwrócić naleśniki?
Odpowiednim momentem na obrócenie placuszków jest chwila, gdy powierzchnia ciasta wygląda na lekko napęczniałą i zaczynają tworzyć się małe bąbelki.


Podsumowanie końcowe

Możesz zafundować sobie lub całej rodzinie naleśniki (nie tylko) rano.

  • Aby upewnić się, że ten przysmak nigdy nie zawiedzie i nie będziesz musiał wykonywać zbyt wiele pracy, wyposaż się w patelnia do naleśników, do której ciasto nie będzie przywierać. Wybierz patelnie wykonane z aluminium, stali lub żeliwa.
  • Nie zapomnij o kompatybilności z płytą grzewczą, .Zwłaszcza jeśli gotujesz na indukcji.
  • Jeśli chodzi o rozmiar, wybierz wyłącznie w zależności od preferencji i liczby gości.