Jeśli nie trzymasz się idealnego kształtu naleśników lub jeśli wolisz cienkie naleśniki i tylko od czasu do czasu pozwalasz sobie na naleśniki drożdżowe, spróbuj poszukać patelni do naleśników.
Specjalne patelnie do naleśników nie mają dzielonego dna, więc pozwalają na tworzenie dużych naleśników i omletów. Można jednak przygotowywać na nich także mniejsze naleśniki, choć trzeba liczyć się z tym, że ich kształt często nie będzie regularny, a ciasto może spływać z kawałków przy robieniu kilku naleśników jednocześnie.
Tak czy inaczej, żadna z tych specjalnych patelni nie zaginie w kuchni. Nasz szczegółowy przewodnik pomoże ci kupić patelnię do naleśników.
Słodkie, puszyste, jeszcze gorące naleśniki z owocami, jogurtem, polane syropem klonowym lub dużą porcją bitej śmietany, posypane cynamonem lub cukrem waniliowym... Czy Ty też czujesz ten weekendowy komfort poranka? Odpowiednia naleśnikarka sprawi, że przygotowanie tego kultowego śniadania będzie o wiele łatwiejsze. Jak wybrać odpowiednią patelnię do naleśników i dlaczego zdecydowanie nie powinno jej zabraknąć w Twoim kuchennym arsenale? Z naszym przewodnikiem na pewno się nie pomylisz.
1. dlaczego specjalna patelnia do naleśników?
5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ NALEŚNIKARKĘ
- Naleśniki będą podobne do siebie w porównaniu do przygotowywania ich na tradycyjnej patelni i można z łatwością przygotować kilka naraz.
- Dzięki nieprzywierającej powierzchni zawsze możesz być pewien doskonałego rezultatu bez przypalania.
- Kulina wybiera dla Ciebie marki, które wykorzystują bezpieczne dla zdrowia materiały, aby promować najlepsze doznania smakowe i zachować wspaniałe właściwości przez wiele lat.
- Wszechstronne zastosowanie: nie musisz tylko robić naleśników na patelni do naleśników, możesz również użyć jej do doskonałych ogonów, placków ziemniaczanych, a nawet małych omletów.
- Uśmiechy na twarzach dzieci będą jeszcze większe dzięki naleśnikom z uśmiechniętymi buźkami.
Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy chcesz powspominać swoje beztroskie lata, patelnia do naleśników jest niezbędna w Twojej kuchni. Jeśli chcesz osiągnąć perfekcję, zamiast zwykłej patelniwysokiej jakości naleśnikarka gwarantuje doskonały wygląd i smak przygotowywanych przysmaków, a także znacznie przyspiesza i ułatwia gotowanie.
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED ZAKUPEM PATELNI
- Rodzaj płyty grzewczej - gotujesz na gazie, ceramice czy indukcji? Upewnij się, że patelnia będzie pasować do Twojej kuchenki.
- Zastosowane materiały - stalowa patelnia będzie służyć przez lata, tytanowa jest lekka i prawie nie wymaga konserwacji, a aluminiowa będzie gorąca w mgnieniu oka.
- Nieprzywierająca - jeśli nie chcesz skończyć z kawałkami podartego ciasta zamiast dobrze wyglądających bochenków, zawsze wybieraj wysokiej jakości patelnię z nieprzywierającą powierzchnią.
- Rozmiar - możesz wybierać spośród szerokiej gamy patelni o różnych rozmiarach, które mogą z łatwością przygotować do siedmiu naleśników jednocześnie, a specjalnością są patelnie poffertjes, które pozwalają przygotować do 30 mini naleśników jednocześnie.
Najlepsze patelnie do naleśników według opinii klientów
2. Jaki materiał wybrać?
Żeliwo, tytan, stal czy aluminium - wybór odpowiedniego materiału nie zawsze jest łatwy.patelnia wykonana. Warto zatem wiedzieć, czym różnią się stosowane materiały pod względem właściwości, aby zawsze być jak najbardziej zadowolonym z rezultatu.
Stalowe patelnie do naleśników
Stal wyróżnia się przede wszystkim odpornością i zdolnością do dość równomiernego przewodzenia ciepła. Przy odpowiednim użytkowaniu i konserwacjistalowa patelnia do naleśników Twój pomocnik na całe życie.
Prawidłowo wypal stal przed pierwszym użyciem i wiedz, że z każdym kolejnym użyciem właściwości stali poprawiają się, a patelnia nabiera naturalnych właściwości nieprzywierających bez dodawania chemikaliów do powierzchni. Dodatkowo, daje ci to kolejny świetny powód, aby cieszyć się grzesznie dobrymi frytkami każdego dnia - pomagasz swojej patelni!
Zalety i wady stalowych żelazek do naleśników
Aluminiowe formy do naleśników
Solidne aluminiowe patelnie do naleśników mają doskonałe właściwości przewodzące, szybko się nagrzewają i dobrze przewodzą ciepło dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.
Ale ponieważ aluminium samo w sobie nie radzi sobie dobrze z jedzeniem, aluminiowe patelnie są wyposażone w nieprzywierającą warstwę wierzchnią, aby zapewnić, że przewracanie naleśników nie będzie koszmarem.Aluminiowe formy do naleśników są również lekkie i łatwe w obsłudze.
Zalety i wady patelni aluminiowych
Żeliwne patelnie do naleśników
Żeliwne naczynia staną się nieśmiertelnym elementem każdej dobrej kuchni. Jest ciężkie, solidne i bez problemu wytrzyma nawet naprawdę ekstremalne warunki.
Patelni żeliwnej można używać na gazie, elektryczności i indukcji, a nawet nie trzeba się martwić o umieszczenie jej na otwartym ogniu lub grillu. A jeśli któregoś dnia przypadkowo przejadły ci się naleśniki (na co nie liczymy), możesz nawet użyć żeliwnej patelni w samoobronie koniecznej lub jako narzędzia fitness.
Zalety i wady patelni żeliwnych
3. Główne kryteria wyboru naleśnikarki
Okej, teraz już pewnie domyślasz się, że naleśnikarka zasługuje na miejsce w Twojej kuchni. Jakimi złotymi zasadami należy się kierować przy jej wyborze?
3.1 Brak przyczepności!
Podarte naleśniki i przypalone kawałki ciasta? Nie do przyjęcia! Kupujesz specjalną patelnię tylko po to, aby uzyskać efekt idealnie okrągłe, puszyste naleśniki. Nie lekceważ swoich wymagań i poszukaj patelni, która nie zepsuje Twoich wysiłków kulinarnych.
- Jak wspomnieliśmy powyżej, patelnia stalowa uzyska naturalnie nieprzywierającą powierzchnię po odpowiednim wypaleniu i każdym kolejnym użyciu.
- Jeśli nie chcesz czekać, możesz sięgnąć po wysokiej jakości patelnię do naleśników wykonaną z aluminium z powłoką nieprzywierającą, która gwarantuje rezultat bez przypalania, ale jest bardziej podatna na zarysowania.
- Z drugiej strony, żeliwna patelnia przetrwa pokolenia, ale jej właściwości nieprzywierające często trzeba wzmocnić odrobiną tłuszczu.
Wysokiej jakości obrotnice i szpatułki
3.2 Rozmiar ma znaczenie!
Na przykład, na patelni można przygotować 3 większe naleśniki, 7 mniejszych lub nawet 30 miniaturowych! To od Ciebie zależy, jaki rozmiar preferujesz.
Ale co tu dużo mówić, zużycie ciasta na patelnię i ogólne "bogactwo" na talerzu jest plus minus podobne i chodzi bardziej o estetykę i czysto subiektywne wrażenie. No i wreszcie chodzi o to, ilu chętnych zje swoją porcję.
3.3 Gotujesz na gazie, elektryczności lub indukcji? Upewnij się, że fritter pasuje do Twojej płyty!
- Nie każda patelnia nadaje się do indukcji, dlatego należy zachować ostrożność i wybierać patelnie wykonane z materiałów ferromagnetycznych - stali nierdzewnej, żeliwa, stali itp.
- Poza płytami indukcyjnymi nie musisz się tak bardzo martwić, większość naleśnikarzy radzi sobie z płytami gazowymi, ceramicznymi i elektrycznymi.
Jeden dobry naleśnik wystarczy: postaw na zaufane marki
Na rynku istnieje niezliczona ilość producentów sprzętu kuchennego i wielu z nich oferuje patelnię. Poszczególne marki różnią się nie tylko ceną, ale i jakością. Jeśli szukasz sprzętu, którym będziesz mógł cieszyć się przez lata, to spodziewaj się nieco wyższej ceny, ale za to patelnia do naleśników odwdzięczy Ci się niezrównaną trwałością. W Kulina wybieramy sprawdzone marki, które sami kupujemy i używamy.
Podsumowanie końcowe
Możesz zafundować sobie lub całej rodzinie naleśniki (nie tylko) rano.
- Aby upewnić się, że ten przysmak nigdy nie zawiedzie i nie będziesz musiał wykonywać zbyt wiele pracy, wyposaż się w patelnia do naleśników, do której ciasto nie będzie przywierać. Wybierz patelnie wykonane z aluminium, stali lub żeliwa.
- Nie zapomnij o kompatybilności z płytą grzewczą, .Zwłaszcza jeśli gotujesz na indukcji.
- Jeśli chodzi o rozmiar, wybierz wyłącznie w zależności od preferencji i liczby gości.